czytajmy razemWrocław Światową Stolicą Książki 2016

Projekt działań bibliotek szkolnych Wrocławia wspierających rozwój czytelnictwa
wśród dzieci i młodzieży grudzień 2014 – grudzień 2015

„Czytajmy razem”

Cele projektu:

1. Podnoszenie kompetencji czytelniczych i komunikacyjnych dzieci i młodzieży, w tym dyskusji, filozofowania i rozwijania sztuki rozmowy na wybrany temat.

2. Wzmocnienie działań związanych z wprowadzeniem najmłodszych czytelników w zaczarowany świat książek, z uwzględnieniem uczniów z dysfunkcjami, pomoc logopedyczna.

3. Opracowanie i wprowadzenie na zajęciach z uczniami zmodyfikowanego kanonu lektur.

4. Odkrywanie przez dzieci i młodzież ciekawych miejsc we Wrocławiu, służących popularyzacji czytania.

Nasza szkoła jako jedna z 9 wrocławskich placówek przystąpiła do tego projektu. Z tej okazji w naszej szkole odbędą się liczne działania propagujące czytelnictwo t.j.: warsztaty dla uczniów i nauczycieli, konkursy, spotkania autorskie … wspierane przez partnerów projektu.

Partnerzy projektu:

Miejski Program Profilaktyki Logopedycznej, ESK 2016, Wydawnictwa: eMka Krzysztof Głuch, Literatura, Zakamarki, Dwie Siostry.