Strona główna

Świetlica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 13
im. Kawalerów Orderu Uśmiechu we Wrocławiu, pl. Muzealny 20
serdecznie zaprasza wszystkie dzieci
z zaprzyjaźnionych świetlic szkolnych do udziału
w
Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ KARTKA ŚWIĄTECZNA”

Regulamin  w zakładce „konkursy”


8 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości 
w naszej szkole.

Z tej okazji odbył przepiękny
i wzruszający  apel w klasach I-III 

Uczniowie klas IV- VIII odśpiewali pieśni patriotyczne wraz z hymnem Polski.

 

 

Prace plastyczne nasze uczniów. 


07.11 Klasa II b przygotowała z wychowawcą wspaniałe przedstawienie teatralne, którego premiera odbyła się w szkolnej bibliotece.

Na widowni zasiedli rodzice, nauczyciele i uczniowie klas I-III.  Honorowymi gośćmi były Pani Dyrektor  J. Ruszała oraz Pani Dyrektor  M. Dubiel.
Dziękujemy za miłe wrażenia.

Do pobrania_-karta kwalifikacyjna SP 67 zima 2020 turnus


5 listopada

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.


30.10.2019 r.
Kościół Pokoju – wycieczka szkolna

Uczniowie klas siódmych i ósmych odwiedzili  zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO, Pomnik Historii, największą drewnianą barokową świątynię w Europie, jeden z siedmiu nowych cudów Polski według „National Geographic”.  Obejrzeli także miejscowe muzeum związane z historią kościoła. 


WAŻNA LEKCJA HISTORII – WIZYTA NASZYCH UCZNIÓW W OBOZIE GROSS ROSEN W ROGOŹNICY.

„Brak pamięci prowadzi do bezdusznego zadawania bólu innym.  Pamięć jest kluczem do moralności”

” Oczywiste jest, że zło nie było niczym nowym w doświadczeniu człowieka, natomiast radykalność XX wiecznego zła, polegała na tym, że zło przekroczyło granice ludzkiego pojmowania […]”. Cyt za: Grażyna Osika, KONDYCJA CZŁOWIEKA PO DOŚWIADCZENIU ZŁA RADYKALNEGO
HOLOCAUSTU

 


23.10.2019r.

Nasi uczniowie obejrzeli finałowy spektakl
  Brave Kids Together – Radość, przyjaźń i pasja.

 

Wystąpiły grupy z Palestyny, Iranu, Brazylii, Hiszpanii oraz Polski.


fot.A.Bober

„Ideą tegorocznej odsłony projektu Brave Kids Together jest wspólna praca twórcza dotykająca tematów związanych z ochroną środowiska.

Udział w spektaklu finałowym Brave Kids Together to dla wrocławskich dzieci i młodzieży doskonała lekcja różnorodności i otwartości na rówieśników z niepełnosprawnościami, a także inspiracja do bardziej efektywnego i świadomego działania w temacie promowania odpowiedzialności człowieka w kwestiach zrównoważonego rozwoju na Ziemi. „https://www.facebook.com/events/2017562118344776/


15.10.2019r.

Nasi uczniowie wzięli udział w debacie i  spektaklu grupy teatralnej AfroRaiz z Brazylii „Tańce i rytmy z dorzecza Amazonii”.

Tutaj można zobaczyć króciutki film na temat zespołu – film

Artyści, poprzez sztukę, zwracają uwagę na kwestię degradacji środowiska ich regionu, przestrzegając m.in. przed skutkami gospodarki rabunkowej. W 2018 r. prace AfroRaiz zostały uhonorowane przez UNICEF.

Na widowni obecni byli  wrocławscy licealiści i studenci. Po występie zaplanowano debatę, którą  dr Kamila Kamińska, Pełnomocnik Rektora ds. Odpowiedzialności Społecznej oraz Adam Zawada, Wiceprezydent Wrocławia

oraz Katarzyna Szymczak–Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim Urzędzie Miasta. Wiceprezydent Wrocławia  opowiedział o inicjatywach miasta Wrocław, które chronią planetę. Wydarzenie odbyło się w ramach jubileuszowej, 10. edycji Brave Kids, która odbywa się pod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. 

 


W ramach obchodów  Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2019 odbyło się  pasowanie klas pierwszych oraz uroczysty apel.

To był niezwykle ważny dzień dla uczniów klas 1a i 1b oraz ich rodziców i wychowawców. Gratulujemy serdecznie!!!!


Uczniowie  wraz z p. U. Krupińską przygotowali uroczysty apel.