15.10.2019r.

Nasi uczniowie wzięli udział w debacie i  spektaklu grupy teatralnej AfroRaiz z Brazylii „Tańce i rytmy z dorzecza Amazonii”.

Tutaj można zobaczyć króciutki film na temat zespołu – film

Artyści, poprzez sztukę, zwracają uwagę na kwestię degradacji środowiska ich regionu, przestrzegając m.in. przed skutkami gospodarki rabunkowej. W 2018 r. prace AfroRaiz zostały uhonorowane przez UNICEF.

Na widowni obecni byli  wrocławscy licealiści i studenci. Po występie zaplanowano debatę, którą  dr Kamila Kamińska, Pełnomocnik Rektora ds. Odpowiedzialności Społecznej oraz Adam Zawada, Wiceprezydent Wrocławia

oraz Katarzyna Szymczak–Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim Urzędzie Miasta. Wiceprezydent Wrocławia  opowiedział o inicjatywach miasta Wrocław, które chronią planetę. Wydarzenie odbyło się w ramach jubileuszowej, 10. edycji Brave Kids, która odbywa się pod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

W ramach obchodów  Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2019 odbyło się  pasowanie klas pierwszych oraz uroczysty apel.

To był niezwykle ważny dzień dla uczniów klas 1a i 1b oraz ich rodziców i wychowawców. Gratulujemy serdecznie!!!!

Uczniowie  wraz z p. U. Krupińską przygotowali uroczysty apel.