W tym roku proponujemy urozmaicenie akcji Jak nie czytam, jak czytam o pochwalenie się przez uczniów (lub nauczycieli) czytaną książką w portalach społecznościowych.

Zabawa #JakCzytam jest prosta:

1. Wystarczy zrobić sobie selfie z czytaną książką (najlepiej podczas akcji)
  2. Wrzucić je na swój profil na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #JakCzytam w opisie
  3. Ustawić prywatność zdjęcia na publiczne, by wyświetlało się wszystkim użytkownikom
  4. Wziąć udział w losowaniu nagród (czytnik e-booków, 10 wybranych książek)

Drodzy uczniowie, rekomendacja koleżeńska jest najskuteczniejszą formą zachęty do czytania.

Jeżeli promocja czytania ma być skuteczna, musi trafiać do uczniów. Pokażmy, że czytaniem można i należy się chwalić.

Plakat zabawy #JakCzytam znalazł się w majowej Bibliotece w Szkole. Można go także pobrać tutaj. Zdjęcia opublikowane w ramach zabawy można podejrzeć tutaj.