KONKURS „SPOTKANIE Z WIERSZEM”

ETAP DZIELNICOWY

WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY!!!!!

Dnia 21 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 we Wrocławiu przy ul. Suwalskiej 5 kolejny raz odbył się dzielnicowy etap Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z wierszem”.

Celem konkursu jest popularyzacja poezji dziecięcej, rozbudzanie wrażliwości poetyckiej uczniów w młodszym wieku szkolnym oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Tegoroczna edycja była tematycznie bardzo bliska naszym szkolnym sercom, ponieważ nosiła tytuł „Muzyka w poezji – poezja w muzyce”.
W tym roku naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Ania Sójka z klasy 1b, Weronika Ratajczyk z klasy 2a i Julia Walczak z klasy 3b.

Wszyscy uczniowie biorący udział w etapie dzielnicowym wykazali się świetną znajomością  przygotowanych przez siebie tekstów oraz ich interpretacją. Komisja wyróżniła  trzy uczestniczki.

Jedną z laureatek konkursu została uczennica naszej szkoły – J. Walczak z klasy pani Beaty Butkiewicz. Dziewczynka swoim wykonaniem porwała wszystkich jurorów oraz całą widownię. Julii gratulujemy cudownego występu i przejścia do finału konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia w SP nr 68 we Wrocławiu.