LEKCJE Z PRZEDSIĘBIORCZYM JANKIEM W KLASIE 1A I 2 A.

Od marca 2017 roku mamy przyjemność brać udział w projekcie pt. „Lekcje z przedsiębiorczym Jankiem”.

Nasz udział w tym projekcie jest niezwykle ważny, ponieważ dzięki zapoznaniu się z przygodami tytułowego bohatera-postaci z przedstawienia teatralnego, młodsze dzieci uczą się spostrzegawczości, zarządzania domowym budżetem, poznają procedury zakładania przedsiębiorstwa.

Praktycznym utrwaleniem wiedzy z przedsiębiorczości są zajęcia , które prowadzą nauczyciele klas 1-3.

Jedną z takich lekcji poprowadziła 31.03.2017r. pani Alicja Dydak. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i odpowiedzieć na pytanie „Skąd się biorą pieniądze?” .

Kulminacją projektu będą wycieczki do Wrocławskiego Parku Technologicznego. Fundacja Pro Mathematica zorganizuje tam dla uczniów nie tylko wesołe przedsiębiorcze warsztaty, ale również pokaz parku i  jego zadziwiające możliwości.