REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W poniedziałek 17 maja rozpoczyna się we Wrocławiu rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Do 21 czerwca na stronie internetowej rekrutacje.edu.wroclaw.pl można będzie po zalogowaniu się wybrać 6 szkół, a w nich dowolną liczbę klas w dowolnej kolejności (np. według szkół, profili, języka obcego).

Ósmoklasiści, czas pomyśleć o nowej szkole

19 liceów ogólnokształcących, 17 techników, 9 branżowych szkół I stopnia (niegdysiejszych zawodówek) i jedno liceum plastyczne – takie szkoły prowadzone przez Miasto Wrocław mają do wyboru tegoroczni absolwenci podstawówek.

Sprawdź: Rekrutacja – zasady, instrukcja

Ogólniak, a potem na studia na uniwersytet czy technikum, a następnie politechnika? A może szybko zawód, żeby się usamodzielnić i już zarabiać? Do zawodów cieszących się powodzeniem już od dłuższego czasu, takich jak informatyk czy grafik, dołączył weterynarz i fryzjer.

System rekrutacji elektronicznej

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się – jak na innych etapach edukacji – w sposób elektroniczny na stronie https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl.

Za pośrednictwem systemu logują się zarówno uczniowie z wrocławskich szkół podstawowych, jak i pozostali uczniowie, którzy w celu zalogowania się i rekrutowania wpisują nr PESEL, imię oraz nazwisko

Po zalogowaniu się należy wpisać dane kandydata i rodziców, wybrać z listy maksymalnie 6 szkół (ale dowolną liczbę oddziałów w każdej szkole), ustalić preferencje czyli uszeregować wybrane szkoły w kolejności od najważniejszej do najmniej ważnej. Wniosek złożony  w systemie należy podpisać profilem elektronicznym (profil zaufany) lub wydrukować, podpisać i dostarczyć osobiście do placówki I-go wyboru. W kolejnych etapach – zgodnie z harmonogramem rekrutacji należy uzupełniać wnioski o oceny ze świadectwa, wyniki egzaminów, dodatkowe osiągnięcia.

Terminy

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych poznamy 22 lipca.

Sprawdź harmonogram

System rekrutacji elektronicznej