P30 „Bajlandia”

budynek P30P30
Opis przedszkola Przedszkole położone jest w centrum miasta pomiędzy ulicami Piłsudskiego a Kościuszki. Od 28 lutego 2013r. mieści się w dwóch budynkach. Od wielkomiejskiego gwaru i ruchliwych ulic Przedszkole osłonięte jest blokami mieszkalnymi, które stanowią naturalną barierę dźwiękochłonną. Budynek przy pl. Muzealnym 13a na dwóch poziomach posiada 4 sale zabaw dzieci z przyległymi do każdej sali łazienkami. Na piętrze budynku znajduje się hol oraz gabinet logopedyczny. Budynek przy pl. Legionów 7-8 posiada 3 sale dydaktyczne nowocześnie wyposażone. Przebywają w nich dzieci 2,5 – 3 letnie. Wszystkie dzieci spożywają posiłki przygotowywane w kuchniach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13.
W nowoczesnej kuchni przygotowywane są dla dzieci 4 posiłki dziennie łączące smak i tradycję domowej kuchni z przyjętymi normami żywieniowymi. Przedszkole otoczony jest ogrodem z zagospodarowanymi placami zabaw dla dzieci starszych i oddzielnym placem dla najmłodszych oraz dużą ilością zieleni. W ramach programu „Szare na zielone” ogród przedszkolny został wzbogacony o nowe ciekawe gatunki roślin. Powstała baza edukacyjna sprzyjająca rozwijaniu zainteresowań przyrodą i naturalnym środowiskiem. W wyniku renowacji powstały zaciszne miejsca wypoczynkowe.
Przedszkole czynne jest od godziny 6:30 do 17:30.

Historia przedszkola

BAJLANDIA to Przedszkole z ponad 50 letnią tradycją. Dzięki dobrej opinii, jaką cieszymy się w środowisku do przedszkola uczęszczają dzieci z całego Wrocławia. Pozytywny wizerunek Bajlandii w społeczności lokalnej jest sukcesem całego zespołu. Wspólna odpowiedzialność i zaangażowanie każdego pracownika w tworzenie rodzinnego klimatu pozwala stworzyć warunki zapewniające dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.
Kompetentny personel, ciepła, przyjazna i rodzinna atmosfera, indywidualne podejście do każdego dziecka i rodzica oraz rozumienie ich potrzeb daje rodzicom pewność, że powierzyli swoje dzieci profesjonalistom.

Dzięki wspólnej pasji i codziennej pracy stworzyliśmy przedszkole:

 • rozwijające się,
 • poszukujące nowych rozwiązań,
 • dzięki twórczej postawie nauczycieli kreujemy przestrzeń sprzyjającą aktywnej twórczości dziecka
 • przyjaznej dzieciom i rodzicom.

Wypełniając swoją misję uczymy dzieci szacunku do tradycji, kultury, tolerancji – rozpoczynając to niełatwą drogę od poznawania naszej Małej Ojczyzny.

Uchwałą Nr XXIX/661/12  Rady Miasta Wrocławia z dnia 5 lipca 2012 r. została włączona w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 13.

Oferta podstawowa obejmuje

Zajęcia edukacji przedszkolnej, język angielski, religię i gimnastykę korekcyjną.

Współpraca partnerzy:

 • Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
  • pomoc w diagnozowaniu dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych
  • współpraca ze specjalistami w zakresie wsparcia udzielanego rodzicom Rada Osiedla
 • Fundacja „Mali Wspaniali”
 • Akademia Krokieta i Lamy.

Realizowane programy:

 • Miejski Program Profilaktyki Logopedycznej
 • Program Promocji Zdrowia.