Informacje dla uczniów klas I w roku szkolnym 2020/2021

Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów!

W związku z obecną sytuacją nie przewidujemy zebrania w pierwszym tygodniu września, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Ważne informacje przed rozpoczęciem szkolnej przygody:

 1. Dnia 1.09.2020r. – spotkanie z wychowawcą klasy o godz. 8.30 (rodzic w maseczce przyprowadza pierwszoklasistę do sali dydaktycznej i pozostawia z wychowawcą do godz. 10.00).
 2. Każdy z rodziców w podpisanej kopercie przynosi wszystkie oryginalne dokumenty składane podczas rekrutacji oraz podpisane zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej.
 3. W tym dniu świetlica nie przyjmuje dzieci.
 4. Lekcje dla klas pierwszych będą rozpoczynać się o godz. 8.00 i będą trwały zgodnie planem lekcji, który dzieci otrzymają 1 września od wychowawcy.
 5. Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci zostaną zamieszczone na stronie internetowej 27.08.2020 r.
 6. Szkoła zapewnia opiekę w świetlicy w godz. od 7.00 do 17.00 dla uczniów pracujących rodziców. Kartę zapisu do świetlicy oraz deklarację korzystania z obiadów otrzymają dzieci podczas pierwszego spotkania z wychowawcą. Do karty świetlicowej należy dołączyć zaświadczenie od pracodawcy.
 7. Obiady będą wydawane od 7 września.
 8. 1 września każdy pierwszoklasista dostanie pakiet dla rodziców – należy się z nim zapoznać, wypełnić i oddać wychowawcy do 4.09.2020r.
 9. Każdemu uczniowi zostanie przydzielona szafka na odzież i obuwie zmienne – w drugim tygodniu pracy.
 10. W szkole korzystamy z dziennika elektronicznego Librus, do którego rodzice otrzymają kod dostępu.
 11. Uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Podręcznik dla dzieci uczęszczających na religię zakupują rodzice.
 12. Materiały z wyprawki, których wykaz znajduje się na stronie internetowej szkoły dzieci przynoszą w pierwszym tygodniu nauki. Wszystkie materiały należy czytelnie podpisać.

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

 1. Codziennie na zajęcia edukacji wczesnoszkolnej dzieci przynoszą:
  • piórnik (a w nim 2 ołówki, kredki ołówkowe, gumka, temperówka, linijka)
  • nożyczki i klej
  • zeszyt w linie do języka polskiego – podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka
  • zeszyt w kratkę do matematyki – również podpisany
  • zeszyt kontaktowy
  • drugie śniadanie i wodę
  • maseczkę
 2. Jeśli w planie będzie przewidziany w-f zabieramy do szkoły obuwie sportowe, spodenki gimnastyczne, koszulkę i skarpetki.  Buty sportowe dzieci będą mogły zostawiać w szafkach. – Ze względu na przeprowadzane prace remontowe we wrześniu zajęcia sportowe będą organizowane w formie turystyki.