Relacja z zielonej szkoły w Złotym Stoku klas IIa i IIb.

W dniach 16-18 maja uczniowie klasy IIa i IIb wybrali się na zieloną szkołę do Złotego Stoku. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy naszą przygodę od zwiedzenia Kopalni Złota.

Wybraliśmy się do Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku na zajęcia edukacyjne. Oglądaliśmy minerały znajdujące się w muzeum.

Po obiedzie wybraliśmy się na spacer dydaktyczny wapienniki od Wiśniowego Sadu do Kopalni Złota. Wieczorem czekało na nas ognisko z kiełbaskami.

Nasz pierwszy dzień zakończyliśmy nocnym zwiedzaniem kopalni. Emocje i wrażenia były niesamowite.

Oj było straszzzznie…

Drugi dzień również obfitował w przygody. Wybraliśmy się Złotą ścieżką po złoto i przygodę. Płukaliśmy i poszukiwaliśmy złota. Niektórym ponoć udało się je znaleźć. Kolejną atrakcją było strzelanie z łuków. Dzień zakończył podziemny spływ łodzią.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Sztolnię Ochrową oraz Średniowieczną Osadę Górniczą. Uczestniczyliśmy w pokazie i nauce czerpania papieru.

To były niezapomniane trzy dni!