Rok szkolny 2019/2020

 

We wtorek 25.05. 2020r.  kl.VI a uczestniczyła w warsztatach „Pieczemy
i
dekorujemy pierniki” zorganizowanych przez Wrocławską Piernikarnię.

Zajęcia były główną nagrodą w miejskim konkursie literackim „Legendy o wrocławskich piernikach i krasnalu Piernikarzu”, który wygrała uczennica tejże klasy, Agata Drygas.


Szanowni Państwo !
Drodzy Uczniowie!

Pragniemy serdecznie podziękować za udział w akcji zbiórki żywności 
dla osób potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki Państwa hojności przygotowaliśmy 26 paczek.

Z całego serca dziękujemy tym, którzy zechcieli się zaangażować. 
Szczególne serdeczności kierujemy do Rodziców ucznia z klasy 7b,
dzięki którym udało nam się zaskarbić serca wielu dobrych ludzi. 

Organizatorki akcji
  K. Jeziorna,  A. Bober

 

 


Z okazji Dnia Dziadka i Babci klasa 3a przygotowała występ, który zaprezentowała we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury. 

Nad przygotowaniem uczniów czuwała p. L. Nowicka.


        Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkim  nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy lub herbaty, piękna, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych świąt!                    

Przedświąteczne dni upłynęły w naszej szkole nie tylko na nauce, ale także  na wspólnym kolędowaniu i jasełkach. Mikołajki 2019 w naszej szkole

Dziękujemy pięknie Radzie Rodziców za urocze, świąteczne czapki Mikołaja.


„Jest czytelnik gąbka, czytelnik lejek, czytelnik cedzidło i czytelnik sito. Gąbka wchłania w siebie wszystko, jak leci, jasne jest, że potem dużo z tego pamięta, lecz nie umie wydobyć najważniejszego. Lejek – przyjmuje jednym końcem, drugim zaś wszystko, co przeczytane, z niego wylatuje. Cedzak przepuszcza wino, a zatrzymuje winny osad; ten w ogóle nie powinien czytać i lepiej, żeby zajął się rzemiosłem. Sito zaś oddziela plewy, żeby otrzymać najlepsze ziarno.”

Olga Tokarczuk, Księgi Jakubowe

Szanowni Państwo!

10 grudnia Olga Tokarczuk odbierze w Sztokholmie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Będzie nam niezwykle miło, jeśli uhonorujemy naszą noblistkę czyniąc 10 grudnia Dniem Głośnego Czytania  w naszej szkole. 

 


14. 11. 2019 r. Konkurs poezji patriotycznej
w klasach I-III

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji zdjęć z konkursu. 
Wyniki konkursu – wejdź na tę stronę

 fot. A. Bober


8 listopada obchodziliśmy
Dzień Niepodległości
w naszej szkole.
Z tej okazji odbył przepiękny i wzruszający  apel w klasach I-III 

Uczniowie klas IV- VIII odśpiewali pieśni patriotyczne wraz
z hymnem Polski.

„Jest taki kraj…”

Prace plastyczne nasze uczniów.


Konkurs „Dynia albo dynia”
zorganizowany przez Samorząd Szkolny.


Udział naszych uczniów
w warsztatach „Ekoobieg”. 

„Warsztaty edukacyjne prowadzone są we współpracy z centrum wiedzy
o wodzie „Hydropolis”. Celem tego projektu jest ukształtowanie proekologicznej postawy młodych uczestników poprzez przekazanie wiedzy o właściwościach wody, jej roli w procesach zachodzących na Ziemi i we wszechświecie oraz o zagrożeniach, jakie wiążą się z jej zmniejszającymi się w wyniku działania człowieka zasobami wody”.[żródło: http://aglomeracja.wroclaw.pl/aglomeracja-wroclawska/galeria-zdjec/g_11,ekoobieg-warsztaty-dla-dzieci-i-mlodziezy]. 


07.11 Klasa II b przygotowała z wychowawcą wspaniałe przedstawienie teatralne, którego premiera odbyła się w szkolnej bibliotece.

Na widowni zasiedli rodzice, nauczyciele i uczniowie klas I-III.  Honorowymi gośćmi były Pani Dyrektor  J. Ruszała oraz Pani Dyrektor  M. Dubiel.
Dziękujemy za miłe wrażenia.


5 listopada

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.


30.10.2019 r.
Kościół Pokoju – wycieczka szkolna

Uczniowie klas siódmych i ósmych odwiedzili  zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO, Pomnik Historii, największą drewnianą barokową świątynię w Europie, jeden z siedmiu nowych cudów Polski według „National Geographic”.  Obejrzeli także miejscowe muzeum związane z historią kościoła. 


WAŻNA LEKCJA HISTORII – WIZYTA NASZYCH UCZNIÓW W OBOZIE GROSS ROSEN
W ROGOŹNICY.

„Brak pamięci prowadzi do bezdusznego zadawania bólu innym.  Pamięć jest kluczem do moralności”

” Oczywiste jest, że zło nie było niczym nowym w doświadczeniu człowieka, natomiast radykalność XX wiecznego zła, polegała na tym, że zło przekroczyło granice ludzkiego pojmowania […]”. Cyt za: Grażyna Osika, KONDYCJA CZŁOWIEKA PO DOŚWIADCZENIU ZŁA RADYKALNEGO
HOLOCAUSTU


23.10.2019r.

Nasi uczniowie obejrzeli finałowy spektakl
  Brave Kids Together – Radość, przyjaźń i pasja.

 

Wystąpiły grupy z Palestyny, Iranu, Brazylii, Hiszpanii oraz Polski.


fot.A.Bober

„Ideą tegorocznej odsłony projektu Brave Kids Together jest wspólna praca twórcza dotykająca tematów związanych z ochroną środowiska.

Udział w spektaklu finałowym Brave Kids Together to dla wrocławskich dzieci i młodzieży doskonała lekcja różnorodności i otwartości na rówieśników z niepełnosprawnościami, a także inspiracja do bardziej efektywnego i świadomego działania w temacie promowania odpowiedzialności człowieka w kwestiach zrównoważonego rozwoju na Ziemi. „https://www.facebook.com/events/2017562118344776/


15.10.2019r.

Nasi uczniowie wzięli udział w debacie i  spektaklu grupy teatralnej AfroRaiz z Brazylii „Tańce i rytmy z dorzecza Amazonii”.

Tutaj można zobaczyć króciutki film na temat zespołu – film

Artyści, poprzez sztukę, zwracają uwagę na kwestię degradacji środowiska ich regionu, przestrzegając m.in. przed skutkami gospodarki rabunkowej. W 2018 r. prace AfroRaiz zostały uhonorowane przez UNICEF.

Na widowni obecni byli  wrocławscy licealiści i studenci. Po występie zaplanowano debatę, którą  dr Kamila Kamińska, Pełnomocnik Rektora ds. Odpowiedzialności Społecznej oraz Adam Zawada, Wiceprezydent Wrocławia

oraz Katarzyna Szymczak–Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim Urzędzie Miasta. Wiceprezydent Wrocławia  opowiedział o inicjatywach miasta Wrocław, które chronią planetę. Wydarzenie odbyło się w ramach jubileuszowej, 10. edycji Brave Kids, która odbywa się pod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. 

 


W ramach obchodów  Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2019 odbyło się  pasowanie klas pierwszych oraz uroczysty apel.

To był niezwykle ważny dzień dla uczniów klas 1a i 1b oraz ich rodziców i wychowawców. Gratulujemy serdecznie!!!!


Uczniowie  wraz z p. U. Krupińską przygotowali uroczysty apel.